Realizace

Scottish Widows, Velká Británie

Dřevo Accoya® bylo použito na zakázku protislunečního systému od společnosti Levolux na kancelářskou budovu Scottish Widows ve Skotsku. Použilo se 1060 dřevěných lamel v kombinaci se skleněnými a protisluneční fólií Matrix XL Brise Soleil.
Firma Levolux byla schopna nabídnout záruku 10 let na povrchové úpravy a 60 let na životnost dřevěných lamel, které po více než 2 letech vypadají a fungují jako nové, navzdory problémům u tohoto typu tenkého profilu, plně vystavenému exteriérovým vlivům.

Pokračuj v prohlížení
Scottish Widows, Velká Británie

Louis Vuiton, Santiago de Chile

Dřevo Accoya® bylo použito na výrobu fasádních panelů pro luxusní obchody značky Louis Vuitton v jihoamerických metropolích Cancún a Santiago de Chile. Fasády kopírují ikonický mřížkový dezén, který zdobí mnoho výrobků této luxusní značky.
Geografická poloha obchodů s extrémními povětrnostními podmínkami, počínaje vysokou vlhkostí až po tornáda a příležitostné hurikány klade vysoké nároky na stabilitu a odolnost použitého materiálu. Dřevo Accoya® je ideální pro náročné venkovní aplikace, jako je právě tato. Hotová fasáda ze dřeva Accoya® je velmi působivá a navíc je podpořena zárukou proti hnilobě a rozkladu po dobu 50 let.

Pokračuj v prohlížení
Louis Vuiton, Santiago de Chile

Breakers Beach Bar & Restaurant, Noordwijk, Nizozemsko

Projekt Breakers byl navržen v souladu s klasickou dřevěnou pobřežní architekturou v okolí Noordwijku a vyžadoval stavební materiál schopný odolávat místním extrémním povětrnostním podmínkám, a to i bez nutnosti časté údržby. Z těchto důvodů bylo pro veškeré exponované aplikace - okna, dveře, fasádní obklady, zábradlí, sloupy a květináče doporučeno a použito dřevo Accoya®.
Pobřežní dům Breakers byl postaven v roce 2010 a tvoří součást pětihvězdičkového hotelu Grand Hotel Huis Ter Duin. Tato restaurace s výhledem na moře, byla opatřena překládanou fasádou Accoya® - nejstabilnějšího a nejodolnějšího dřeva na světě. Fasádní profily byly továrně povrchově upraveny nátěrovým systémem Sikkens Natural Balance. Garantovaná životnost povrchové úpravy je 12 let, zatímco životnost samotného dřeva Accoya® bude trvat nejméně 50 let a po celou dobu životnosti fasády bude vyžadovat pouze minimální údržbu.
Po pěti letech vypadají fasádní obklady na budově Breakers stále jako nové a nejeví známky jakéhokoliv opotřebení nebo poškození, a to i navzdory velmi nepříznivým povětrnostním podmínkám včetně intenzivních dešťů a silnému větru. Svými vlastnostmi Accoya® převyšuje i nejodolnější tropické dřeviny - takže je ideální pro externími aplikace s vysokými nároky, jako je například projekt Breakers.

Pokračuj v prohlížení
Breakers Beach Bar & Restaurant, Noordwijk, Nizozemsko

JW Marriott Mumbai Sahar Hotel, Indie

Pětihvězdičkový hotel se nachází přímo u mezinárodního letiště Chhatrapati Shivaji. Dřevo Accoya® bylo vybráno na vnější fasádu a stavbu jednotlivých altánů a chodníků v relaxační zóně u hotelového bazénu.
Vzhledem k velmi vysoké celoroční vlhkosti a průměrným srážkám nad 2000 mm během čtyřměsíčního období monzunových dešťů, bylo dřevo Accoya® jasnou volbou pro svou extrémní stabilitu a přirozeně krásný vzhled.

Pokračuj v prohlížení
JW Marriott Mumbai Sahar Hotel, Indie

Městský mobilář, Sarpsbourg, Norsko

Rybaření je po staletí tradicí v Norsku a posloužilo jako motiv pro návrh nového posezení na starobylém náměstí v centru Sarpsbourgu. Design laviček představuje siluety kytovců, které jsou tvořeny celkem z 1290 profilů ze dřeva Accoya®, které připomínají velrybí kosti nalezené v této oblasti. K prosvětlení náměstí a přilákání kolemjdoucích bylo dřevo natřeno na červeno a opatřeno anti-grafitti vrstvou. Dřevo a Accoya® se velmi snadno povrchově upravuje. Velkou výhodou je také delší životnost povrchových úprav a to zejména díky mimořádné rozměrové stabilitě dřeva Accoya®.

Pokračuj v prohlížení
Městský mobilář, Sarpsbourg, Norsko

Sneek Bridge, Nizozemsko

Město Sneek provincii Friesland v Nizozemí má dlouhou tradici v námořnictví a potřebovalo výrazný vstup do města. Stal se jím The Sneek Bridge, který navrhnul architekt Hans Achterbosh, a symbolizuje obrácenou rybářskou loď. Most je vyroben ze lepeného vrstveného dřeva Accoya®. Požadavkem na dvouproudý most dlouhý 40 m se zatížením silničním provozem až 65 tun byla životnost minimálně 80 let. Díky svým mimořádným vlastnostem dřevo Accoya® přijalo tuto výzvu. Jelikož byl dřevěný most tak úspěšný, druhý o něco menší most byl zhotoven také ze dřeva Accoya®.

Pokračuj v prohlížení
Sneek Bridge, Nizozemsko

Privátní projekt, Česká republika

Moderní vila na pražském předměstí řeší komfortní bydlení pro čtyřčlennou rodinu se zaměřením na relaxační funkce. Otevřené prostory s průhledy a maximální propojení interiéru se zahradou jsou hlavními znaky domu. Velkou část společenské zóny domu tvoří prostor se saunou, navazující odpočinkovou místností a letní kuchyní, vše těsně propojeno se zahradou, kde kromě terasy zastíněné plachtou najdeme také bazén s vířivkou. Terasa byla zhotovena systémem se skrytým kotvením Accoya® DECK - celkem 115 m2 podélně drážkovaných terasových profilů o rozměru 20 x 145 mm.
Projekt architektky Ivany Dombkové získal cenu Accoya® Award 2015 za nejlepší projekt v kategorii decking.

Pokračuj v prohlížení
Privátní projekt, Česká republika

Vila Casa Sardinera, Španělsko

Vila Casa Sardinera poblíž Alicante je situována na skále a poskytuje nádherný výhled na Středozemní moře. Místní podmínky však kladou velmi vysoké nároky na použité materiály, a to zejména s ohledem na vysoké teploty, vlhkost vzduchu a intenzitu UV záření. Dřevo Accoya® bylo v tomto případě ideální volbou pro jeho mimořádnou rozměrovou stabilitu, odolnost, vzhled a splnilo i požadavek investora na minimální údržbu. Mimo stínících prvků na fasádě domu byly ze dřeva Accoya® zhotoveny také interiérové obklady včetně těch, které se nachází přímo u vnitřního bazénu a dále několik kousků nábytku, např. deska jídelního stolu. Je to krásný příklad použití dřeva Accoya® v exteriéru a interiéru zároveň.

Pokračuj v prohlížení
Vila Casa Sardinera, Španělsko