Latest News

Accoya® byla vybrána pro novou budovu radnice

Tento nádherný projekt radnice ve Venlo byl nyvržen v souladu s principy Cradle-to-Cradle (C2C) = holistický přístup který na výrobky i výrobní proces klade maximální možné nároky. Design by měl umožňovat krátkodobé užití, pohodlí (ergonomický design) i estetický požitek s vědomím, že materiály přetrvají i po dosloužení výrobku. Suroviny tak cirkulují v nekonečném výrobním cyklu, kde neexistuje odpad. (zdroj: Wikipedia)

Dřevo Accoya® je držitelem platinového certifikátu C2C. Pochází z udržitelně obhospodařovaných zdrojů, je zcela netoxické a po skončení životnosti 100% recyklovatelné.

To je důvod, proč bylo dřevo Accoya® vybráno jako ideální materiál pro projekt nové budovy radnice ve Venlo a to pro aplikace v interiéru i exteriéru. Dřevo Accoya® bylo použito na fasádní obklady, terasy, lavičky, okenní rámy, dveře, podhledy, madla a strukturní prvky. Interiér budovy je navržen tak, aby docházelo k přirozené cirkulaci vzduchu budovou a odvětrání vlhkosti, kterou vytváří velké množství rostlin uvnitř budovy. Na rozdíl o jiných klimatizovaných budov je zde velmi příjemné prostředí a dostatek denního světla. Otevřené prostory disponují důmyslnými zákoutími, která poskytují soukromí a slouží k odpočinku. Jednotlivá podlaží spolu komunikují prostřednictvím schodišť, která zároveň umožňují více pohybu zaměstnancům úřadu při jinak sedavém zaměstnání. Projekt dále počítal s využitím dešťové vody, nebo například s umístěním včelích úlů na jedné z teras. V takovém prostředí je radost pracovat.

IMG_0252   IMG_0260   IMG_0266   IMG_0163   IMG_0162   IMG_0214   IMG_0187   IMG_0164   IMG_0176

Back to news