Latest News

Dřevěný plouvoucí most v Holandsku zpřístupnil vojenskou pevnost

Holandský vojenský inženýr Menno van Coehoorn postavil v 18. století pevnost Ravelijn op den Zoom v Bergen op Zoom v Nizozemsku. Obranná pevnost je přístupná pouze lodí. V dnešní době je využívána při menších společenských událostech. Architekti z RO&D vymysleli nový přístup k tomuto malému ostrůvku pro větší pohodlí návštěvníků a stejně tak poskytnout další možný východ při krizových situacích.

Pro zachování historického vzhledu a dispozice navrhl ateliér RO&D architects most plovoucí na vodní hladině. Je 18 metrů dlouhý a kopíruje stejnou cestu, kterou používali lodě k přístupu do pevnosti.  Má zajímavě  zakřivený tvar a je připevněn k plovoucím polyethylenovým trubkám, díky kterým se „vznáší“.

S použitím acetylovaného dřeva Accoya® dosahuje povrch krásného přírodního vzhledu, které vhodně doplňuje historické prostředí pevnosti. Dřevo pro výrobu Accoya® pochází z FSC, PEFC certifikovaných zdrojů.

Dřevěný plovoucí most je zářným příkladem neomezených aplikací dřeva Accoya® a také  kombinací designu a funkce – elegantní křivka a  přístup k historické pevnosti.

Back to news